Obec Rybitví

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Více o obci Rybitví

Obec Rybitví se nachází v Pardubickém kraji (okres Pardubice) cca 100 km východně od Prahy a cca 4 km severozápadně od krajského města Pardubice. Katastr obce se nachází v rovinaté části Polabské nížiny s rozvinutou zemědělskou i průmyslově – chemickou výrobou.

Výměra obce
525 ha

Technická infrastruktura
Zastavěná část obce je vybavena veškerými inženýrskými sítěmi včetně plynu a horkovodu, všichni občané mají možnost se napojit na digitalizovanou telefonní sít, kabelovou televizi a internet. V celé obci jsou vybudovány silnice a chodníky.

Školská zařízení
V obci je základní škola 1.- 5. ročník, mateřská škola s kapacitou cca 70 dětí, dále Integrovaná střední škola a Střední odborné učiliště stavební, Střední podnikatelská škola EducaNet a Středisko výchovné péče a dětský diagnostický ústav Pyramida. K zařízením obce patří ještě obecní knihovna.

Zdravotní služby
V obci jsou dvě zdravotnická zařízení, kde pracují praktický a zubní lékař, léčebna dlouhodobě nemocných a dům s pečovatelskou službou.

Služby a pohostinství
V obci je občanům k dispozici pošta, kadeřnictví, manikúra, pedikúra, prodejna potravin, masna . V současné době fungují dvě restaurace s celotýdenním provozem. Pro nejmenší je k dispozici dětské hřiště.

Sport
V obci je fotbalový areál, multifunkkční hriště, hřiště na beach volejbal, jsou zde dva tenisové kurty, k dispozici je tělocvična s možností pronájmu.

Koncepce rozvoje obce
Dne 26.4.2010 Byl Zastupitelstvem obce schválen Územní plán 

Bydlení
Obec má nyní téměř 350 čísel popisných. Obyvatelé bydlí jak v činžovních domech, tak i v rodinných domcích či půldomcích. Územní plán počítá se zástavbou bytových a rodinných domů v lokalitě za řadovými garážemi s názvem „Na Promenádě“.

Dopravní obslužnost
Do obce vede silnice spojující města Pardubice a Lázně Bohdaneč. S městem Pardubice je obec spojena trolejbusovými linkami MHD č. 3, 7 a 11 a autobusovou linkou č. 18, díky přítomnosti množství škol a firem (Synthesia, Ostacolor, Norbrook, Veolia water, Hexion, Pliska Podlahy, Proxim, Pro 8, Tart, VSK atd.) zajíždí do obce velké množství výpomocných linek 903 a 918. Dopravní obslužnost doplňují pravidelné linky vnitrostátní autobusové dopravy.

http://www.linkaduveryuo.cz/

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Oznamujeme, že po dobu rekonstrukce budovy Obecního úřadu Rybitví na adrese Školní 180 byla veškerá agenda přesunuta na adresu Školní 126 (do prostor bývalé mateřské školky). Úřední deska byla přesunuta o cca 20 metrů směrem ke křižovatce s ulicí Školní.

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Poslední hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 11.01

Dispečink Synthesia, a.s.- Explosia, a. s. nahlásila na 11. 1. 2022 od 8:00 do 15:00 zkušební střelby, 15x velká rána.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Patička stránky