Obec Rybitví

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Více o obci Rybitví

Obec Rybitví se nachází v Pardubickém kraji (okres Pardubice) cca 100 km východně od Prahy a cca 4 km severozápadně od krajského města Pardubice. Katastr obce se nachází v rovinaté části Polabské nížiny s rozvinutou zemědělskou i průmyslově – chemickou výrobou.

Výměra obce
525 ha

Technická infrastruktura
Zastavěná část obce je vybavena veškerými inženýrskými sítěmi včetně plynu a horkovodu, všichni občané mají možnost se napojit na digitalizovanou telefonní sít, kabelovou televizi a internet. V celé obci jsou vybudovány silnice a chodníky.

Školská zařízení
V obci je základní škola 1.- 5. ročník, mateřská škola s kapacitou cca 70 dětí, dále Integrovaná střední škola a Střední odborné učiliště stavební, Střední podnikatelská škola EducaNet a Středisko výchovné péče a dětský diagnostický ústav Pyramida. K zařízením obce patří ještě obecní knihovna.

Zdravotní služby
V obci jsou dvě zdravotnická zařízení, kde pracují praktický a zubní lékař, léčebna dlouhodobě nemocných a dům s pečovatelskou službou.

Služby a pohostinství
V obci je občanům k dispozici pošta, kadeřnictví, manikúra, pedikúra, prodejna potravin, masna . V současné době fungují dvě restaurace s celotýdenním provozem. Pro nejmenší je k dispozici dětské hřiště.

Sport
V obci je fotbalový areál, multifunkkční hriště, hřiště na beach volejbal, jsou zde dva tenisové kurty, k dispozici je tělocvična s možností pronájmu.

Koncepce rozvoje obce
Dne 26.4.2010 Byl Zastupitelstvem obce schválen Územní plán 

Bydlení
Obec má nyní téměř 350 čísel popisných. Obyvatelé bydlí jak v činžovních domech, tak i v rodinných domcích či půldomcích. Územní plán počítá se zástavbou bytových a rodinných domů v lokalitě za řadovými garážemi s názvem „Na Promenádě“.

Dopravní obslužnost
Do obce vede silnice spojující města Pardubice a Lázně Bohdaneč. S městem Pardubice je obec spojena trolejbusovými linkami MHD č. 3, 7 a 11 a autobusovou linkou č. 18, díky přítomnosti množství škol a firem (Synthesia, Ostacolor, Norbrook, Veolia water, Hexion, Pliska Podlahy, Proxim, Pro 8, Tart, VSK atd.) zajíždí do obce velké množství výpomocných linek 903 a 918. Dopravní obslužnost doplňují pravidelné linky vnitrostátní autobusové dopravy.

http://www.linkaduveryuo.cz/

Obsah postranní lišty

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Poslední hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 24.04

Dispečink Synthesia, a.s.- Univerzita Pardubice nahlásila na 24. 4. 2024 od 10:00 do 16:00 zkušební střelby, střední rány

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Patička stránky