Obec Rybitví

Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

Obecní znak a prapor


V roce 1996 obecní zastupitelstvo schválilo návrh obecního znaku a praporu zpracovaného heraldikem Stanislavem Valášekem z Heřmanova Městce. Poté obec požádala Podvýbor pro heraldiku Parlamentu České republiky o jejich posouzení a doporučení jejich udělení naší obci. Právo užívat znak a prapor bylo obci uděleno předsedou Poslanecké sněmovny PhDr. Milanem Uhdem dne 7. května 1996.

Popis znaku: žluto - modře dělený štít, nahoře černý pluh (ruchadlo) se stříbrnou radlicí, dole tři stříbrní kapři (spodní obrácen doprava). Ryby v modrém poli představují tři obce - Rybitví, Lhota Blatníkovská a samota Blatník - které zanikly rozvojem chemického průmyslu, modrá barva symbolizuje blízkost řeky Labe. Ruchadlo připomíná vynález bratranců Veverkových, jehož princip je doposud využíván v zemědělství na celém světě. Žlutá barva připomíná úrodnou půdu polabské nížiny.

 

Obsah postranní lišty

Důležité oznámení
Oznamujeme, že po dobu rekonstrukce budovy Obecního úřadu Rybitví na adrese Školní 180 byla veškerá agenda přesunuta na adresu Školní 126 (do prostor bývalé mateřské školky). Úřední deska byla přesunuta o cca 20 metrů směrem ke křižovatce s ulicí Školní.

Oddíl postranní lišty

Vyhledávání

Oddíl postranní lišty

Pro seniory

Oddíl postranní lišty

Translate / přeložit

Oddíl postranní lišty

Poslední hlášení rozhlasu
Hlášení ze dne 11.01

Dispečink Synthesia, a.s.- Explosia, a. s. nahlásila na 11. 1. 2022 od 8:00 do 15:00 zkušební střelby, 15x velká rána.

Přečíst celé hlášení >

Oddíl postranní lišty

Patička stránky